سبد خرید خالی است.
هنگام مراجعه به مرکز خدمات حتما کپی کارت ملی خود را همراه داشته باشید، هزینه نصب باید هنگام نصب به مرکز خدمات پرداخت شود.

بررسی تفاوت تایر All-Terrain و Mud-Terrain

5/5 - (10 امتیاز)

یکی از تصمیمان سختی که آفرود سواران با آن دست و پنجه نرم می کنند انتخاب بین تایر Mud-terrain و All-Terrain است.

با انتخاب هر یک از این تایر های می توانید مسیر های ناهموار، سنگی و گل آلود را به راحتی طی کنید.تایر های  Mud-Terrai دیگر مانند گذشته عمر کم وصدای زیاد ندارند و می توان گفت عملکرد بهتری هم روی آسفالت دارند.

در مطالب گذشته به بررسی تایر Mud-Terrain پرداخته ایم که پیشنهاد می شود جهت آشنایی بیشتر آن را بخوانید.

در اینجامقاله از تبریز تایر تفاوت بین این دو تایر بررسی شده که حتما به شما برای انتخاب و خرید تایر مناسب کمک خواهد کرد. 

 

تایر All-Terrain

عملکرد تایرهای آفرودی تایر All-Terrain و Mud-Terrain

گل و لای

مهم نیست قدرت خودروی شما چند اسب بخار است. اگر تایر شما نتواند گل و لای بین آج و بلوک ها را تمیز کنید خواهید دید که خودرو شما ثابت می ماند و فقط تایر ها در حال چرخش است.به همین دلیل است کخ لاستیک های Mud-Terrain دارای فاصله های بزرگتری بین آج هستند تا در زمان برخورد با گل و لای خود را به سرعت تمیز کنند. پس برای قرار گرفتن در زمین های گل و لایی باید لاستیک مخصوص این زمین را بر روی خودرو سوار کنید وهیچ جایگزینی برای تایر Mud-Terrain در این شرایط وجود نخواهد داشت.

شن
شن و ماسه  هم می توانند برای خودرو ۴*۴ می تواند مشکل ساز باشند. طراحی آج محکم تر، تعادل، چسبندگی و شناور سازی تایر All-Terrain نسبت به تایر Mud-Terrain بهتر است، پس این تایر برای این زمین مناسب تر است. دقت داشته باشید باد لاستیک نیز دراینجا بسیار مهم است.

برف
حضور در مناطق برفی نیز مانند مناطقی که دارای شن و ماسه هستند نیازمند یک تایر استاندارد با چسبندگی عالی است. هنگامی که آب و هوای زمستانی و برفی در کار باشد، دشوار است که یک تایر All-Terrain را شکست داد.

عبور از سنگ ها
اینکه کدام یک از این دو تایر در سنگ و صخره عملکرد بهتری دارند، متخصصان را نیز دچار چالش کرده است! در این مناطق، داشتن یک الگوی آج بزرگ و سازگار که چنگ زنی آن نسبت به چسبندگی بیشتر است بسیار مهم است، پس استفاده از تایرهای All-Terrain یک گزینه ایده آل است

صدا
تایر های رادیالی All-Terrain و Mud-Terrain مسیری طولانی را در مورد صدا طی کرده اند. در حالی که برخی از مردم صدای تایر Mud-Terrain را دوست دارند، برخی دیگر ، معتقدند هرچه این تایر صدای کمتری داشته باشد ، بهتر است. می توان گفت اگر می خواهید تایرهایی بدون صدا داشته باشید ،  لاستیک های All-Terrain را انتخاب کنید .

پیمودن مسافت های دور
عمر آج، بیشتر با باد تایر (فشار هوا) ، چرخش و تنظیم نبودن آنها کاهش پیدا می کند. اما از نظر ساختاری می توان گفت یک تایر All-Terrain بیشتر از لاستیک Mud-Terrain دوام خواهد آورد. پس اگر شما به دنبال عمر طولانی برای لاستیک خود هستید، تایر All-Terrain را انتخاب کنید.

مصرف سوخت
ما بارها به این نتیجه رسیده ایم که تایر All-Terrain بهترین گزینه برای صرفه جویی در مصرف سوخت است. به طور متوسط، حداقل ۱.۵ کیلومتر در هر گالن بین تایر All-Terrain و تایر Mud-Terrain اختلاف وجود دارد. داشتن مقاومت غلطشی کمتر باعث می شود شما هزینه کمتری نیز بابت سوخت پرداخت کنید.

کدام تایر آفرودی بهتر است ؟

با توجه به جاده ای که می خواهیدسفر خود را در آن آغاز کنید باید تایر آفرودی خود را انتخاب کنید. اگر در طول سفر آفرودی خود با مسیرهای گل آلود در ارتباط هستید، لاستیک Mud-Terrain را انتخاب کنید و اگر در همه مسیرها عملکرد عالی می خواهید، همانطور که از نام آن پیداست، تایر All-Terrain را انتخاب کنید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

ورود / عضویت در تبریز تایر

برای ورود یا عضویت شماره خود را وارد کنید

لطفا قبل از خرید قوانین و مقررات سایت را مطالعه نمایید